finansowanie na rozpoczęcie działalności gospodarczej

dotacja, dofinansowanie, kredyt, leasing, pożyczka, faktoring...

Zakładasz firmę? szukasz finansowania?
W takim przypadku warto sprawdzić kilka różnych możliwości:

➡ środki własne - najlepiej jest jeśli posiadasz środki własne na rozpoczęcie działalności gospodarczej
➡ pomoc członków rodziny - rozważ czy możesz liczyć na pomoc rodziny - darowizna lub pożyczka (możliwe również zwolnienie podatkowe)
➡ urząd pracy - jeśli jesteś zarejestrowany/a jako osoba bezrobotna, pierwsze kroki skieruj do powiatowego urzędu pracy.
➡ pożyczki na start w biznesie - pożyczki na podjęcie działalności gospodarczej są udzielane przez Bank Gospodarstwa Krajowego w ramach programu „Wsparcie w starcie". Są to pożyczki na bardzo atrakcyjnych warunkach, jest również możliwość częściowego umorzenia pożyczki.
➡ dotacje - możesz również poszukać wsparcia w Lokalnej Grupie Działania.
➡ firma na wsi - jeśli jesteś rolnikiem ubezpieczonym w KRUS i planujesz własny biznes, możesz skorzystać z premii na rozpoczęcie działalności, wniosek składasz do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.
➡ pożyczki unijne - jeśli nie należysz do żadnej z grup, które mogą skorzystać ze wsparcia na preferencyjnych zasadach w formie dotacji, dofinansowania, możesz ubiegać się o niskooprocentowaną pożyczkę
➡ kredyt bankowy - jeśli pracujesz to jako osoba fizyczna możesz ubiegać się o kredyt gotówkowy, pożyczkę zabezpieczoną hipoteką. Oferta dla nowych firm jest ograniczona. Możesz szukać wsparcia w bankach spółdzielczych lub komercyjnych (np.PKO BP SA)
➡ leasing - leasing dla nowej firmy (np.na zakup samochodu, urządzeń) jest możliwy już od pierwszego dnia prowadzenia przedsiębiorstwa. Uzyskanie leasingu odbywa się jednak na nieco innych zasadach niż w przypadku firm, które istnieją na rynku dłużej.
➡ faktoring - nowe firmy powinny rozważyć skorzystanie z faktoringu. Jeśli jesteś zupełnie nową firmą, bez historii kredytowej, faktoring to stosunkowo łatwa droga na zdobycie finansowania. Zachowujesz płynność finansową - masz środki na terminowe opłacenie pensji pracowników, czynszu najmu, podatków.
➡ wejście kapitałowe - charakteryzuje się tym, że przedsiębiorstwo otrzymuje kapitał od inwestora w zamian za część udziałów lub akcji / np.oferta BGK oraz Aniołów biznesu
➡ crowdfunding - polega na zbiórce środków przez internet od wielu inwestorów, na przykład za pośrednictwem platform crowdfundingowych.

Potrzebujesz wsparcia? 
bezpłatna konsultacja 723107999
Szukaj